Aktualności

Wycieczka do biblioteki

Wycieczka do biblioteki

Dobrą okazją do rozwijania zainteresowań książką i wyrabiania motywacji do nauki czytania jest wizyta w bibliotece, którą to grupa Smerfy ma już za sobą. Wycieczka do biblioteki

PRZEDSZKOLIADA

PRZEDSZKOLIADA

Dnia 14.04. 2016r. odbyła się PRZEDSZKOLIADA, w której uczestniczyły dzieci z legnickich przedszkoli. Nasze przedszkole było najliczniej reprezentowane . PRZEDSZKOLIADA

warsztaty scrapbookingu dla rodziców i dzieci z grupy Smerfów i Misii

warsztaty scrapbookingu dla rodziców i dzieci z grupy Smerfów i Misii

Niepowtarzalne kartki zajączkami, motylkami, baziami i życzeniami „Wesołego Alleluja!” warsztaty scrapbookingu dla rodziców i dzieci z grupy Smerfów i Misii

Kontakt

  • Przedszkole Legnica, ul.Gliwicka 19-21
  • Kontakt z właścicielem przedszkola:
    601 580 698
    Kontakt z dyrektorem przedszkola:
    697 661 252

Program zajęć tygodniowych

PONIEDZIAŁEK

Słuch i wzrok- logorytmika, bajkoterapia, elementy metody "Dobrego Startu".

Słuchamy odgłosów, które otaczają nas na co dzień. Nauczymy się rozpoznawać odgłosy zwierząt i te, które wydaje naturalne środowisko. Nauczymy się mówić szeptem, a przedmioty będziemy poprawnie nazywać pod czujmy okiem logopedy. Przy spokojnej muzyce zrelaksujemy się, a słuchając bajek przeniesiemy się w świat wyobraźni.

WTOREK

Dotyk i manipulacja

zabawy z żywiołami. Poznajemy faktury i konsystencje różnych przedmiotów, ich budowę i temperaturę. Stosujemy umiejętności manipulacyjne, wykorzystując piasek lub wodę. Budujemy piramidki, nawlekamy duże korale i krążki na sznurek. Rozwijamy w ten sposób swoją psychomotorykę. Poznamy żywioły stworzone przez przyrodę, które z chęcią poobserwujemy w środowisku naturalnym i nie tylko.

ŚRODA

Klanza, zajęcia rytmiczno-muzyczne

Na tych zajęciach tańczymy, śmiejemy się i chowamy pod dużą, kolorową chustą animacyjną. Nauczymy się nucić i śpiewać ulubione piosenki oraz zatańczymy w kole. Poznamy dźwięki różnych instrumentów i spróbujemy na nich zagrać. A wszystko w miłej i przyjaznej atmosferze oraz pod czujnym okiem nauczyciela rytmiki.

CZWARTEK

Sherborne, ćwiczenia orientacji w schemacie ciała i zmysł równowagi.

Będziemy poznawać otaczającą nas przestrzeń i nauczymy się w niej zachowywać, czując przy tym swobodę i nie obawiając się otoczenia. Nauczymy się kontrolować ruchy naszego ciała i nawiązywać kontakty z rówieśnikami. W atmosferze radosnej zabawy, zaspokoimy potrzebę bezpieczeństwa i potrzeby społeczne oraz poznawcze. Z pewnością te zajęcia będą dla nas przyjemne i pozwolą na przeżywanie radości z aktywności ruchowej, a zajmie się nami fizykoterapeuta.

PIĄTEK

Zajęcia plastyczne, zmysł smaku i węchu .

Stworzymy swoje własne dzieła przy wykorzystaniu technik i narzędzi, jakich tylko dostarczy nam wyobraźnia. Gdy nie będziemy tworzyć, to będziemy rozpoznawać za pomocą smaku pyszne jedzenie i różne smaki. Będziemy wąchać kwiaty, różne przysmaki oraz inne zapachy jakie stworzył świat.